Spoločnosť HOFFMANN

dodávateľ systému VELOX


  • Firma Hoffmann bola založená pánom Josefom Hoffmannom (starým otcom súčasného majiteľa firmy Ivana Hoffmanna), který sa do Chrudimi prisťahoval s rodinou z Paríža, dňa 3.9. roku 1891 zápisom do súdneho registra v Chrudimi a vkladom 10.000 zlatých. Firma sa venovala najmä obchodnej činnosti v odbore kožušníctva. Za krátku dobu svojej činnosti si firma získala množstvo obchodných kontaktov po celej Európe a na základe úspešného obchodovania bolo možné pomýšľať na vybudovanie nového sídla firmy Hoffmann v historickom centre Chrudimi. Tu boli pánom Hoffmannom postavené (zrekonštruované) dva domy, ktoré slúžili ako firemné aj súkromné sídlo firmy.
  • Pokračovateľom firemnej tradície bol aj otec súčasného majiteľa firmy pán Josef Hoffmann, ktorý rozšíril činnosť firmy o veľkoobchod a dovoz tovaru z Anglicka, Francúzska a Ruska, módu haute couture a o návrhy a realzácie interiérov.
  • V roku 1949 bola firma znárodnená a tým sa tiež na dlhú dobu prerušila jej činnosť. Firma Hoffmann bola obnovená v roku 1991, teda presne sto rokov od jej založenia, a to na rovnakej adrese. K tradičným aktivitám firmy v oblasti kožušníctva a dámskej módy krátko po roku 1991 pribudlo aj zlatníctvo, zahraničný obchod a výstavba rakúskou technológiou VELOX.
  • Toto na prvý pohľad neobvyklé spojenie záujmov vysvetľuje majiteľ firmy Ivan Hoffmann naledovne: "Chceme vytvárať krásu a istotu. Našim cieľom je ponúknuť zákazníkom skutočne krásne produkty a služby a je jedno, či sa jedná o večerné šaty, zlatý šperk, norkový plášť alebo vysnívaný dom. V tejto snahe nám tiež výrazne pomáhajú naši spolupracovníci - módni návrhári a architekti a tiež naša orientácia na potreby zákazníkov."